Şölen YÜCEL

İzmir’de doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra, reklamcılık kariyerine başladı. 17 yıl boyunca çok uluslu reklam ajanslarında önce reklam yazarı, daha sonra ise yaratıcı grup başkanı olarak çalıştı. 2015 yılında işinden istifa ederek, tek başına dünya turuna çıktı. Yol boyunca deneyimlerini kişisel blogu ve Huffington Post gazetesi üzerinden paylaştı.

15 ay boyunca, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’yı tek başına, sırt çantasıyla dolaştıktan sonra, kısa bir süreliğine Türkiye’ye dönerek, “Korkmadan yürümek… Bir yolculuğun öğrettikleri” adı altında sunumlar yaptı. Daha sonra yeniden Bali’ye dönerek, Ubud kasabasında geçirdiği altı ay boyunca bir yandan meditasyon çalışmalarına katıldı, bir yandan da ilk kitabını kaleme aldı.

Haziran 2018’de, ilk romanı Ejderhalar, Filler ve Öpücükler; Mayıs 2019’da ise ilk sesli kitabı Beyaz Yakalının Kara Kitabı, Storytel bünyesinde yayınlandı. Mindfulness platformu NOWANDA’ nın kurucuları arasında yer alan Şölen, Mindfulness Alliance eğitmeni ve aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde de yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Back to Top